Kuigi soojuspumba paigaldamine võib esialgu tunduda kulukas, aitab see pikemas perspektiivis küttearveid märgatavalt vähendada. Võrreldes teiste küttelahendustega ei saa mainimata jätta ka turvalisust ning mugavust – ühtne sisekliima lahendus on ohutu ja täisautomaatne.
1. Madalaimad ülalpidamiskulud
Soojuspumpasid on oluliselt soodsam pidada kui põlemise põhimõttel ülesehitatud süsteeme. Lisaks, mida efektiivsemalt on süsteem üles ehitatud, seda suurem on ka pikaajaline kokkuhoid. Hoolimata sellest, et paigaldamiskulud võivad tunduda suuremad võrreldes muude kütteliikidega, võib selline investeering aastas palju kokku hoida.
2. Nõuab vähe tähelepanu
Mitu korda tuleb võtta ühte puuhalgu kätte enne kui sellest saab soe tuba? Soojuspump töötab iseseisvalt ning ei vaja töötamiseks eraldi sekkumist.
3. Lihtne hooldada
Soojuspumbad ei vaja regulaarset tähelepanu, kuid aastas korra oleks mõistlik kutsuda spetsialist, kes süsteemi üle vaatab ning vajalikud hooldustööd teostab. Selliselt tagab süsteem pikkadeks aastateks muretu, mugava ja säästiliku sisekliima.
4. Turvaline
Soojuspumbad on turvalisemad kui teised küttesüsteemid, milles kasutatakse näiteks õli või elavat tuld.
5. Võimaldab ka jahutust
Palavatel perioodidel on võimalik soojuspumpade tööpõhimõtet teisipidiseks keerata ehk kasutada ka jahutamisel.
6. Keskkonnasõbralik
Soojuspumbad vähendavad sinu ja sinu elamise süsinikujälge, lisaks on nad efektiivsed energia soojuseks muundajad.
7. Pikk kasutusiga
Soojuspumba eluiga võib olla kuni 50 aastat, keskmiselt jääb see siiski 15-20 aasta kanti, sest teatavate probleemide esinemisel on pumba väljavahetamine kiirem ja lihtsam viis kui selle parandamine. Soojuspumbad on sellest hoolimata väga stabiilsed ja kindlad soojusallikad.
8. Riiklikud toetused
On olemas meetmeid toetuse (nt Kredex) aitamaks omanikel nende elamuid rekonstrueerida. Toetuse eesmärk on väikeelamute energiatõhususe ja parema sisekliima saavutamine, energiakulude vähendamine ning taastuvenergia kasutuselevõtu soodustamine.