Õhk-vesi tüüpi soojuspumbad

Õhk-vesi soojuspump on parim lahendus kliendile, kes soovib küttelahenduses kasutada soojuspumpa, kuid pole võimalik olemasolevat krunti maasoojuspumba rakendamiseks kasutada.

Õhk-vesi-tüüpi soojuspump kasutab sooja tootmiseks ära välisõhku salvestunud soojusenergiat.

Mugav peab olema

Kaks osa

Õhk-vesi soojuspump koosneb sise- ja välisosast. Välisosa ammutab välisõhust soojusenergiat ning edastab selle siseosasse hoone küttesüsteemis ringlevale veele. Enamikel õhk-vesi-soojuspumpadel on sise- ja välisosa vahel kasutusel gaas, kuid esineb ka veel või antifriisil põhinevaid lahendusi. Viimaste puhul tuleb arvestada voolukatkestuse ajal vee külmumise ohuga.

Kokkuhoid

Õhk-vesi-soojuspump tagab suurema energiasäästu kui õhk-õhk-soojuspump, seejuures on õhk-vesi-soojuspump odavam ja vähem mahukas lahendus kui maaküte. Tavaliselt säästate õhk-vesi-soojuspumbaga umbes 65-70% oma küttekuludest võrreldes elektriküttega.

Energia välisõhust

Õhk-vesi-soojuspump ammutab energiat välisõhust nagu ka õhk-õhk-soojuspump. See tähendab, et süsteemi tõhusus sõltub välistemperatuurist. Väga külmadel päevadel kasutab soojuspump lisasoojendit tagamaks katkematu töö ka käreda pakasega.

Küttejaotus

Eelistatud küttesüsteemiks on põrandaküte või radiaatorid. Madalama küttevee temperatuuriga süsteemides töötab soojuspump parema kasuteguriga, mille tulemusena on küttearved väiksemad ning lüheneb ka tasuvusaeg. Samuti saab õhk-vesi soojuspumbaga soojendada tarbevett.

Soovid muuta oma kodu paremaks? Alustame!

Aitame sul muuta oma kodu hubasemaks ning säästa läbi parimate energialahenduste.

Soovid olla kursis valdkonnapõhiste uudistega?

TELLI meie uudiskiri!

Ära muretse, ka meile ei meeldi spämm. Sa saad alati uudiskirjast loobuda.

Liitu uudiskirja saajatega

* kohustuslikud väljad