ÕHK-ÕHK TÜÜPI EHK ÕHKSOOJUSPUMBAD

Õhk-õhk tüüpi soojuspump ehk õhksoojuspump on kütteseade, mis pumpab välisõhust saadud soojusenergiat siseruumidesse. Õhksoojuspumbad töötavad samal põhimõttel külmikutega, kuid vastupidises suunas.

Õhksoojuspump koosneb kahest osast. Kompressoriga välisosaga võtab välisõhku salvestunud soojusenergiat ning transpordib selle pumba siseosasse, kust puhutakse kogutud soojus ventilaatori ja suunajate abil ümbritsevasse õhku laiali.

Erinevalt õhk-vesi tüüpi soojuspumbast pole õhk-õhk soojuspumbaga võimalik soojendada tarbevett ega kütta vesiradiaatoreid.

 

parim kombineeritult

mugavus

asukoht

hind

õhksoojuspump

kokkuhoid

jahutus

välisosa paigaldus

energiasääst

SOOVID MUUTA OMA KODU PAREMAKS? ALUSTAME!

Aitame sul muuta oma kodu hubasemaks ning säästa läbi parimate energialahenduste.

PARIM KOMBINEERITULT

Õhksoojuspump sobib kõige paremini kasutamiseks kombineerituna koos teiste kütteallikatega. Mida soojem on välisõhk, seda parema kasuga õhksoojuspump töötab. Välistemperatuuri langedes väheneb ka kasutegur. Kui külma on alla 25 kraadi, siis võib seadme küttevõimsusest väheks jääda ning on tarvis kasutada lisakütet. Soovitame kütta valdavalt õhksoojuspumba abil ja külmemate ilmade korral rakendada lisakütet.

KOKKUHOID

Peamine kokkuhoid õhksoojuspumbaga kütmisel tuleb sellest, et soojust ei ole vaja hakata tootma. Välisõhus olev soojusenergia kogutakse lihtsalt kokku ja transporditakse siseruumidesse. Umbes 4 kW soojusenergia kokkukogumisele ja tuppa suunamisele kulub ligikaudu 1 kW elektrienergiat. Elektriradiaatori puhul kulub sama hulga soojusenergia tootmiseks 4 korda rohkem energiat. Õhksoojuspumba puhul kehtib reegel, et 1 kW soojusvõimsusest piisab hea soojustusega hoones kuni 25 ruutmeetri kütmiseks.

MUGAVUS

Lisaks küttekulude kokkuhoiule on õhksoojuspumpa mugav ja lihtne kasutada. Kaugjuhtimispuldiga varustatud seade hoiab automaatselt etteantud temperatuuri, filtreerib ja juhib õhu liikumist. Internetivõimekusega seadmeid saab jälgida ja juhtida ka distantsilt.

JAHUTUS

Kuumadel suveilmadel saab saab õhksoojuspumpa kasutada õhu jahutamiseks. Siinkohal peab arvestama asjaoluga, et külm õhk teistesse ruumidesse ei liigu. Sellest tulenevalt on jahutatav ala köetavast väiksem.

ASUKOHT

Maksimaalse kokkuhoiu saavutamiseks on oluline küttesüsteemi korrektne seadistamine. Väga oluline on sooja puhuva sisemooduli asukoht ruumis. Soe õhk on kergem ja liigub kergesti alumistelt korrustelt üles, vastupidiselt aga mitte. Samuti jääb siseosast kaugemal asuvate tubade temperatuur paari kraadi võrra madalamaks. Soojuse parimaks levimiseks peab hoone olema avatud planeeringuga. Oluline on jälgida, et tubade uksed oleksid avatud.

VÄLISOSA PAIGALDUS

Pumba välisosa ei ole soovitav paigaldada puitmaja seina külge, kuna selle töötamisel tekkiv vibratsioon võib mööda konstruktsioone tuppa kanduda. Samuti ei soovita me välisosa paigaldada katusele, kus külm tuul teda liigselt jahutab ja kus on seadmele raske ligi pääseda, et vajadusel jääd ja lund koristada.

HIND

Võrreldes teiste soojuspumbasüsteemidega on õhksoojuspumpa investeerimine suhteliselt odav ning aitab oluliselt küttekulutustelt kokkuhoida. Lisaks aitab õhksoojuspump oluliselt parandada ruumiõhu kvaliteeti.

SOOVID MUUTA OMA KODU PAREMAKS? ALUSTAME!

Aitame sul muuta oma kodu hubasemaks ning säästa läbi parimate energialahenduste.