küsi personaalne pakkumus

VESIPÕRANDAKÜTE VÕI RADIAATORID?

Toodetud soojusenergia tuleb kuidagi tubade vahel ära jaotada.

Soojusenergia säästlikult ruumidesse jaotamiseks kasutatakse enamasti vesipõrandakütet või radiaatoreid. Nende mõlema puhul on väga oluline kütteprojekt, millest saadakse vajalikud lähteandmed paigaldatud süsteemi tasakaalustamiseks ning seeläbi tagatakse minimaalsed püsikulud.

energiastuudio-küttejaotus-radiaatorid

VESIPÕRANDAKÜTE

Enamlevinud lahendus on vesipõrandaküte. Esmapilgul tundub justkui lihtne, et põranda sees olevad torud kütavad ruume. Tegelikult on õige kütte leidmisel vaja lähtuda eelkõige Teie soovitud ruumitemperatuuridest ja ruumidepõhisest reguleerimisvõimalustest, et hiljem küte teenindaks just neid soove, mis on Teie jaoks olulised. Sealjuures ei saa ära unustada hoone enda eripärasid, et põrandast ikka piisavalt sooja tuleks, tagamaks mugav sisekliima.

PÕRANDAKÜTTE KUIVPAIGALDUS

Kuivpaigaldusega põrandaküte sobib kõikide põranda kattematerjalide alla.  Pehme põrandakattematerjali korral tuleb selle alla lisaks paigaldada jäik vahekiht.

Kõige õhemate põrandakütte plaatide korral tõuseb põranda kõrgus vaid 1,5 cm. Tänu sedavõrd vähesele kõrguse lisandumisele saab seda lahendust kasutada nii uutes kui ka renoveeritavates hoonetes. Uus põrand on võimalik paigaldada ka otse vana põranda peale, tingimus on, et aluspõrand oleks tasane, stabiilne ja kandev.

Juhul kui aluspind on puitmaterjalist, siis võib kuivpaigalduse paneele kuivades ruumides aluspõrandale kinnitada ka kruvidega. Sel juhul on paigaldus kiirem ja soodsam kui liimi või liimsegu kasutades. Keraamilise põrandaplaadi alla soovitame kasutada liimi, et vältida hiljem võimalike vuugipragude tekkimist põrandaplaatide vahele.

RADIAATORID

Kui põrandakütet ei ole võimalik või ei soovi paigaldada, siis teine võimalik lahendus on radiaatorid. Kui valida madalatemperatuurilised radiaatorid, siis on küttekulud peaaegu sama madalad kui põrandakütte puhul. Radiaatorite valik on vägagi personaalne, sest radiaatoritel peab olema ruumi soojuskoormusele vastav soojusväljastus ning selle saavutamiseks tuleb leida sobivad mõõdud. Mis puudutab radiaatorite disaini, siis valik on väga suur. Meie konsultandid saavad tutvustada võimalikke tooteid ja leida just Teie hoonesse sobivaima lahenduse.

-malmradiaatorid

-alumiiniumradiaatorid

-teraspaneelradiaatorid

-disainradiaatorid

Loe lähemalt siit

KÜTTEPROJEKT

Väga oluline on nii põrandakütte kui ka radiaatorkütte puhul kütteprojekt. Seda ei ole vaja üle hinnata, kuid ei saa ka alahinnata. Projektist tulevad välja kütte seadistamiseks vajalikud lähteandmed, et paigaldatud süsteem tasakaalu panna ning seeläbi maksimaalse mugavuse juures saavutada minimaalsed püsikulud. Kehvasti projekteeritud- või projekteerimata küttesüsteem võib püsikuludelt olla nii palju kehvem, et korraliku projekti raha kulutab ära juba esimese talvega.

SOOVID MUUTA OMA KODU PAREMAKS? ALUSTAME!

Aitame sul muuta oma kodu hubasemaks ning säästa läbi parimate energialahenduste.