ventilatsioon

Soojustagastusega ventilatsioon võimaldab korraga värske õhu, sooja ruumi ning kokkuhoiu.

Tänapäeva ehitusmaterjalid võimaldavad meil ehitada suhteliselt õhutihedaid maju. Selleks, et õhk siiski ruumides värske püsiks, peaks paigaldama ventilatsioonisüsteemi, mis tagab piisava õhuvahetuse, et meil mõnus ja mugav oleks.

Selleks, et õhu vahetusel liigset sooja mitte raisku lasta on ventilatsioonisüsteemid soojustagastusega. Ehk siis kasutatakse ära juba ruumis üles köetud õhk ruumi sisse puhutava värske õhu ette soojendamisel. See annab meile säästliku sisekliima ning mõnusa enesetunde. Ventilatsiooni tuleks kindlasti planeerida juba maja arhitektuurseid plaane välja mõeldes, et hiljem ei tekiks olukorda, kus soovitud lahendust ei ole võimalik tehniliselt lahendada.


Kas teadsid?

Ligikaudu 50%

haigustest on põhjustatud halvast õhu kvaliteedist

Kuni 90%

eluajast viibime me siseruumised

Kuni 50 korda

võib siseruumide õhu kvaliteet olla välisõhust kehvem

Kuni 15%

kodudest on sellised, kus esineb allergiaga seotud probleeme

Nutikas ja innovatiivne soojustagastusega ventilatsiooniseade hoiab ideaalset sisekliimat ise. Eestis toodetud Airobot ventilatsiooniseadmetel on sisse ehitatud CO2 andur, mis:

 • jälgib ise sisekliima olukorda sinu eest ning tagab selle puhtuse ja tervislikkuse.
 • reageerib automaatselt kui sõbrad külla tulevad
 • säästab oluliselt elektri- ja kütteenergiat kuna välistab üleventileerimise. Ruumides viibimise tuvastuse funktsioon annab veel lisasäästu.

Siseruumide õhus on baktereid, tolmu ja haigusetekitajaid, mis võivad põhjustada terviseprobleeme, eriti allergikutele. Nii ei tohiks puhas õhk olla luksus, vaid igapäeva elu loomulik osa. Tervislik keskkond parandab töövõimekust ning une kvaliteeti, mis omakorda muudab meie enesetunde paremaks, tõstab produktiivsust ning võimekust ja tugevdab tervist.

Uue põlvkonna energiasäästlik Airobot sisekliimasüsteem

Uue põlvkonna energiasäästlik Airoboti sisekliimasüsteem hoiab tänu nutikale tarkvaralahendusele siseruumide õhu kvaliteedi kontrolli all, ilma et sa ise peaksid sekkuma. Süsteem on juhitav seinale paigaldatud puldist või mobiilirakenduse kaudu, tagamaks mugava ülevaate siseruumide kliimast, kus iganes viibid. Airobot on arendatud ja toodetud Eestis. Innovaatilised seadmed aitavad sul nii füüsilised kui ka vaimsed igapäevatoimetused veelgi nauditavamks teha. Seega on põhjendatult Airobot tõusnud maailma tippu.

Ülevaade teie kodust olenemata asukohast

Airobot ventilatsiooniseadmeid ja küttejuhtimise lahendusi on võimalik juhtida läbi füüsilise juhtpuldi ning iOS ja Android mobiilirakenduse kõikjalt, olenemata asukohast. Mobiilirakenduse kaudu näeb oma eluruumide viimase 24h õhukvaliteedi näitajate statistikat.

Pidevalt arenev

Airobot tooted on ühendatud pilve kaudu arenduskeskusega, mistõttu areneb seade ise automaatselt ilma inimsekkumiseta edasi. Pidev arendustöö tarkvaraga ja uuendused tagavad selle, et ventilatsiooniseade on ka aastate pärast kõrgtehnoloogiline. Kõik toimib automaatselt ning kasutaja sekkumist ei vaja.

Ühilduv

Airobot ventilatsiooniseadmed on standardis varustatud Modbus TCP automaatika võimekusega, mille kaudu on võimalik ühildada seadet pea iga majaautomaatikaga.

Sääst küttekuludelt

Ventilatsioonisüsteemi puudumisel tõuseb oluliselt küttevajadus ehk siis kulutame küttele umbes 25-30% rohkem, kui korralikku süsteemi ei ole. See väljendub näiteks pidevalt akende avamises, et tuppa õhku juurde saada aga see õhk tuleb küttel siis kompenseerida.

Airobot suudab mitmete andurite koosmõjul tuvastada, kui kedagi ei viibi ruumides ning lülitab ennast kõige minimaalsemale kiirusele. Näiteks kui keskmiselt ei viibita ruumides kaheksa tundi ööpäevas, siis võrreldes tavalise ventilatsiooniseadmega säästab Airobot kuni 30% energiakuludelt ning lisaks ka küttelt.

 • Nõudluspõhine juhtimine.
 • Energiasäästlikud EC (0-100% kiirusega) mootorid.
 • Tippsoojusvaheti, tagastab kuni 96% soojusest.
 • Uudne materjalitehnoloogia.

Niiskus- ja soojustagastus

Airobot seadmed on varustatud vastuvoolu plaatsoojusvahetitega. Nende eelisteks on:

 • Kõrge soojustagastuse efektiivsus (kuni 96%), mistõttu puudub eraldi järelkütte vajadus.
 • Töökindlus. Plaatsoojusvahetil puuduvad liikuvad osad, ei tarbi elektrit ning ei kulu. Hoolduse osas tuleb neid iga paari aasta tagant korra ainult puhta veega loputada.
 • Plaatsoojusvahetites ei toimu väljatõmmatava ja sissepuhutava õhu segunemist, mistõttu ei tule tekkivad ebameeldivad lõhnad siseruumi tagasi.

Standardis on Airobot seadmed varustatud soojusvahetiga, mis muudab süsteemi soojustagastusega ventilatsiooniks (HRV).

Lisavarustuses on võimalik saada tavalise soojusvaheti asemel niiskustagastusega (Entalpia) soojusvaheti, mis muudab süsteemi energiatagastusega ventilatsiooniks (ERV). Niiskustagastusega soojusvaheti tagastab nii soojust (efektiivsus kuni 90%) kui ka õhuniiskust (efektiivsus kuni 80%).

Niiskustagastusega soojusvaheti on sarnane tavalise soojusvahetiga, kuid plaatides on kasutatud spetsiaalset innovaatilist polümeeri membraani tehnoloogiat. See võimaldab õhuniiskusel kanduda väljatõmmatavast õhust uuesti sissepuhkeõhku. Materjal on antibakteriaalne, mis ei lase mikroobidel plaadile tekkida.

 • Talveperioodidel aitab siseruumide niiskuse langust vähendada ning mõnevõrra tõsta – niiskuse tagastus toimub väljatõmmatavast õhust. Kui tavalise soojusvaheti puhul viiakse kogu tekkinud niiskus kohe välja, kuid niiskustagastuse puhul tagastatakse osaliselt ruumidesse tagasi. Näiteks kui kasutatakse vannituba, siis seal tekkinud niiskus kantakse kogu elamupinna peale laiali, mis omakorda tõstab tuntavalt sisekliima kvaliteeti. Eriti sobilikud on need külma Eesti kliimasse, kus kütteperioodil langeb siseruumi niiskus ebamugavalt madalaks.
 • Niiskustagastusega soojusvaheti on oluliselt külmakindlam, mistõttu on ka külmumiskaitse energiatarve väiksem talveperioodidel.
 • Suveperioodidel ei lase üleliigsel niiskuse ruumidesse siseneda.
 • Niiskustagastusega soojusvahetis ei teki normaaltingimustes kondensaatvett, mistõttu ei pea seadmele paigaldama veeäravoolu.

Lihtne hooldada

Airobot seadmete hooldamiseks ei pea olema ekspert, iga kasutaja saab sellega ise hakkama. Airoboti unikaalse disaini tõttu võtab filtrite vahetamine ainult mõne minuti.tion

Integreeritud andurid

Airobot seadmed sisaldavad standardis erinevat tüüpi andureid temperatuuri, õhuniiskuse ja CO2 mõõtmiseks.

Energiasäästurežiim

Kui ruumides ei viibita, lülitab seade end energiasäästu režiimile ning ventileerib minimaalsel võimalikul kiirusel. Tavarežiim taastub automaatselt kui inimene jõuab ruumidesse.

Suvine jahutus

Airobot seadmetel on suvine möödapääsuklapp, mis töötab automaatselt. Kui maja on suvepäeval üle kuumenenud, saab masin aru kui välistemperatuur on langenud alla sisetemperatuuri, avab klapi ja asub maja jahutama.

Niiskusrežiim

Vannituba kasutades reageerib Airobot niiskuse kiirele muutusele koheselt ning lülitub automaatselt suuremale kiirusele ja ventileerib seni kuni ruumid on kuivad.

Külmumiskaitse

Külmas kliimas võib juhtuda, et seadme soojusvaheti külmub ära. Standardis integreeritud ja nõudluspõhiselt juhitud küttekeha jälgib, et soojusvahetiga seda ei juhtuks.

Energiastuudio pakub nutikaid täislahendusi, mis teevad kodu moodsaks ja mugavaks, säästavad pererahva aega, jõudu ja raha ning on sageli ka keskkonnale palju säästvamad kui endisaegsed energiamahukad seadmed.

Pole mõtet tellida igat seadet eraldi firmast, kui Energiastuudiost saab kõik vajalikud lahendused!

Märgi oma eelistused ja küsi hinnapakkumine, aitame leida parima võimaliku lahenduse!