
kõrgtehnoloogia
Airobot on Eesti teadlaste poolt puhtalt Eestis arendatud ja toodetud isemõtlev seade, mis hoolitseb Sinu kodu sisekliima eest. Airoboti targad andurid mõõdavad õhu temperatuuri, CO2 taset ja niiskust ning reguleerivad neid iseseisvalt.
tervislikkus
Ligi 90% oma ajast viibime me siseruumides. Siseruumide õhus on baktereid, tolmu ja haigusetekitajaid, mis võivad põhjustada terviseprobleeme, eriti allergikutele. Puhas õhk ei tohi olla luksus, vaid igapäevaelu loomulik osa.
säästlikkus
Kõige loodussõbralikum sisekliimalahendus. Tagurpidi labadega mootorid, FlowGrid tehnoloogia ja nutikas isereguleerimine tagavad 30% energiasäästu.
SOBIB IDEAALSELT EESTI KLIIMASSE
Airobot on loodud Eesti külmadesse talvedesse ja kuumadesse suvedesse. Suvel saab seade aru, kui õhusoojus väljas on madalam kui toas, avab ise möödapääsuklapi ja asub ruume jahutama. Niiskustagastusega seade ei lase suvel aga üleliigsel niiskusel ruumidesse siseneda.
Külmemal ajal jõuab õhk tuppa läbi soojusvaheti, kus värsket õhku soojendatakse väljatõmmatava õhuga. Selle tulemusel ei ole välisõhku vaja eraldi kütta ning tuppa puhutakse toatemperatuuri lähedane õhk.
Talvel aitab seade hoida siseruumide niiskustaset mugavana. Kui tavalise soojusvaheti puhul viiakse kogu tekkinud niiskus kohe välja, siis niiskustagastuse puhul tagastatakse see osaliselt ruumidesse tagasi. Eriti sobilik on see külmas Eesti kliimas, kus kütteperioodil langeb siseruumi niiskus ebamugavalt madalaks.

automaatne efektiivsuspõhine tasakaalustamine
Erinevalt teistest ventilatsiooniseadmetest on Airobot seadmed automaatse efektiivsuspõhise tasakaalustamisega. Seadme õhutakistus on pidevalt muutuv (näiteks mustunud filtrid, vesi jms) ja mootorite töötamise kiirust üksteise suhtes on vaja pidevalt muuta. See tagab alati mugava sissepuhkeõhu temperatuuri ning samas tagatakse veel suurem sääst küttekuludelt.
integreeritud külmumiskaitse
Talvisel perioodil võib juhtuda, et ventilatsiooniseadme soojusvaheti külmub ära. Selleks on väga oluline, et külmas kliimas oleks ventilatsiooniseadmetes olemas külmumiskaitse.
Airobotis on kasutusel uut tüüpi takistuspõhised PTC küttekehad, mis on juhitavad 0-100% astmeliselt ja lisaks on optimeeritud õhuvoolu jaoks tekitades minimaalselt õhutakistust. Oluline on see, et aastaringselt on tagatud tasakaalustatud ventilatsioon, mis on tähtis tänapäevaste õhutihendate majade puhul. Astmeline külmumiskaitse juhtimine on uusim tehnoloogiline edasiminek, mis saavutab veel suurema energiasäästu võrreldes traditsiooniliste ventilatsiooniseadmetega.
Miinuskraadide korral arvutab seade lähtuvalt siseruumi õhuniiskusest ja õhutemperatuurist külmumispiiri. Väljast võetav õhk eelsoojendatakse, mis välistab soojusvaheti külmumise. Lisaks on tagatud sellega sobilik sissepuhkeõhu temperatuur olenemata välistemperatuurist ning eraldi järelkütmine ei ole vajalik plaatsoojusvahetite kõrge efektiivsuse tõttu.
kõige nutikam ventilatsioonisüsteem
Airoboti targad andurid mõõdavad õhu temperatuuri, CO2 taset ja niiskust ning teevad ise kõik sisekliima parandamiseks vajalikud muudatused ilma, et inimene sellesse sekkuma peaks. Kuna paljusid inimesi vaevab allergia, on 2021. aasta mudelil ka õhuosakesi mõõtev andur, mis jälgib, et tolmu sisaldus õhus ei oleks liiga suur. Oleme veendumusel, et ventilatsiooniseade peab töötama automaatselt inimese heaks, et tagada parim võimalik sisekliima. Seetõttu on Airobot seade juba standardis varustatud mitmete sensoritega, mis analüüsivad Sinu kodust sisekliimat ja reguleerivad vastavalt sellele õhuhulkasid. Kõik andurid on seadmesse juba integreeritud ning eraldi ruumidesse paigaldamist ei vaja.

airobot s
SEINALE PAIGALDATAV
Soojus- ja niiskustagastusega
ventilatsiooniseade
Õhuhulk kuni 500m3/h (139L/s) või
ventileeritavat pinda kuni 250m2

airobot L
LAKKE PAIGALDATAV
Soojus- ja niiskustagastusega
ventilatsiooniseade
Õhuhulk kuni 250m3/h (70L/s) või
ventileeritavat pinda kuni 120m2

airobot V3
SEINALE PAIGALDATAV
Soojus- ja niiskustagastusega
ventilatsiooniseade
Õhuhulk kuni 309m3/h (86L/s) või ventileeritavat pinda kuni 140m2
MOBIILIRAKENDUSE KAUDU JUHTIMINE
Airobot ventilatsiooniseadmeid ja küttejuhtimise lahendusi on võimalik juhtida läbi iOS ja Android mobiilirakenduse kõikjalt, olenemata asukohast. Mobiilirakenduse kaudu näeb reaalajas oma eluruumide õhukvaliteedi näitajaid ning ka tagasiulatuvalt statistikat.


Lisavarustuses on võimalik saada tavalise soojusvaheti asemel niiskustagastusega (Entalpia) soojusvaheti, mis muudab süsteemi energiatagastusega ventilatsiooniks (ERV). Niiskustagastusega soojusvaheti tagastab nii soojust (efektiivsus kuni 90%) kui ka õhuniiskust (efektiivsus kuni 80%).
Airobot S3 ja L seadmed on valmistatud EPP materjalist, mis on õhu- vee ja korrosioonikindel. See omakorda tagab seadme pika eluea. EPP materjali kasutatakse ka näiteks jalgrattakiivrites.
Airobot suudab mitmete andurite koosmõjul tuvastada, kui kedagi ei viibi ruumides ning lülitab ennast kõige minimaalsemale kiirusele. Näiteks kui keskmiselt ei viibita ruumides kaheksa tundi ööpäevas, siis võrreldes tavalise ventilatsiooniseadmega säästab Airobot kuni 30% elektrienergialt ning lisaks tekib ka sääst küttekuludelt.
SELLE KÕIK AITAB SAAVUTADA:
- Autonoomne nõudluspõhise juhtimise algoritmid
- Energiasäästlikud EC (0-100% kiirusega) mootorid.
- Tippsoojusvaheti, tagastab kuni 96% soojusest.
- Intelligentne 0 – 100% takistuspõhine PTC külmumiskaitse
- Uudne materjalitehnoloogia.
täis tipptehnoloogiat
0 – 100% mootorite juhtimine võimaldab õhuhulga reguleerimise väga täpseks teha. Samas säästetakse oluliselt ka energiat tänu uut tüüpi mootori ajamile ning labadele. Koostöös FlowGrid tehnoloogiaga, mis stabiliseerib õhuliikumist seadmes ja aitab õhuvoolul ühtlasemalt mootorisse siseneda, saavutatakse lisaks 20% suurem efektiivsus (Airobot S3 ja Airobot L)

MÕÕDAB JA PARANDAB KODU SISEKLIIMA KVALITEETI
Siseruumide õhu kvaliteeti hinnatakse eelkõige süsihappegaasi ehk CO2 taseme järgi. Eluruumides on peamisteks CO2 tekkeallikateks inimene ise ning gaasi või puidu põletamine. Inimese poolt väljahingatud õhus on seda umbes 4%, välisõhus 0,03–0,04%, seega on siseõhus seda ligikaudu 100 korda rohkem kui välisõhus.
Ka erinevad uuringud kinnitavad, et just CO2 on kõige enam inimese heaolu peegeldav näitaja. Sellest sõltub, kui hästi sa magad, kui puhanud sa hommikul ärgates oled, kui energilisena end tunned ja kui tegus päeva jooksul oled. Kõrge CO2 hulk ümbritsevas õhus raskendab keskendumis- ja töövõimet, mille tõttu langeb töötamise tulemuslikkus. Lisaks on CO2 kontsentratsioon seotud viiruste levikuga.
CO2 hulka õhus väljendatakse ühikuna, mida tähistatakse ppm (parts per million). See tähendab, mitu osakest uuritavat ainet on vaadeldavas ruumiühikus miljoni osakese kohta. CO2 taset õhus võib hinnata ja mõõta järgmiselt: roheline ehk hea on vahemikus 400 – 800 ppm; kollane ehk keskmine vahemikus 1000 – 1600 ppm, punane ehk halb kui on üle 1600 ppm ja see on piirmäär, kust alates avaldab õhukvaliteet inimesele negatiivset mõju.
Tahked osakesed (particulate matter – PM) on segu osakestest, mis võivad olla vedelad, tahked või suspensioon õhus. Osakesed määratakse õhukvaliteedi reguleerimise eesmärgil nende läbimõõdu järgi. Mida väiksemad on osakesed, seda kauem püsivad need õhus ja seda sügavamale hingamisteedesse võivad need sattuda. Need, mille läbimõõt on 10 mikronit või vähem (PM10) läbivad ninaõõne ja kurgu ning jõuavad kopsudesse. PM2,5 jõuavad kopsu alveoolidesse ja veelgi väiksemad osakesed (PM0,1), võivad aga tungida otse vereringesse.
Osakeste tervisemõju oleneb ka suuresti osakeste keemilisest koostisest. Üheks peamiseks arvatavaks tervisehäire põhjustajaks on just osakestega seotud raskmetallid nagu raud, nikkel, tsink ja vask. Kõige kergemateks õhusaaste sümptomiteks on ebamugavustunne rinnus, köha ja aevastamine. PM10 ja PM2,5 tervisemõju seostatakse südamehaiguste, kopsuhaiguste, kopsuvähi, astmahoogude ning mitmete teiste terviseriketega.
Siseruumides sisalduvad PM tasemed sõltuvad mitmest tegurist, sealhulgas välistingimustest, kasutatud ventilatsiooni- ja filtreerimissüsteemide tüüpidest, siseruumides paiknevatest ahjudest-kaminatest ja elanike tegevustest.
PM sensor on saadaval lisavarustusena.
Lenduvad orgaanilised ühendid (LOÜ, inglise keeles Volatile Organic Compound- VOC) on orgaanilised ühendid, mida peetakse peamisteks sise- ja välisõhu saastajateks. LOÜ-d pärinevad paljudest erinevatest allikatest, nagu ehitus- ja sisustusmaterjalid, igapäevaesemetes kasutatavad kemikaalid, puhastusvahendid, värvid, tolm ja aurud. Kõrge LOÜ sisaldus on tavaliselt vastvalminud või äsja remonditud hoonetes. LOÜ-d mõjutavad otseselt inimeste tervist ja põhjustavad silma, nina ja kurgu kuivust ja ärritust, peavalu ja pearinglust.
Airoboti ventilatsiooniseadme LOÜ algoritm analüüsib anduri poolt tuvastatud LOÜ sündmusi ja kaardistab need LOÜ indeksiks. Lenduvate lenduvate orgaaniliste ühendite indeks näitab, mil määral on siseõhu kvaliteet halvenenud või paranenud. Sel viisil käitub see sarnaselt inimese ninaga, mis on lõhnamuutustele väga vastuvõtlik, ent tuvastab ka lenduvate orgaaniliste ühendite sündmused, mida inimesed ei taju.
Siseõhu kvaliteedi üks olulisi näitajaid on õhuniiskus. 40-60% suhteline õhuniiskuus on immuunsüsteemi ja meie hingamissüsteemi jaoks optimaalne tase. See vähendab hooajaliste hingamisteede haiguste levikut ja suurendab heaolu.
Liiga kõrge või äärmiselt madal õhuniiskus soodustab hingamisteede infektsioone põhjustavate bakterite ja viiruste paljunemist. Hallituse eosed, tolmulestad ja muud allergeenid säilivad kõige paremini kõrge õhuniiskusega keskkonnas. Lisaks võib kõrgem õhuniiskus tõsta kahjulike kemikaalide taset õhus, mis võivad sisaldada osooni ja formaldehüüdi.
Kui suvel võib probleemiks olla liigne õhuniiskus, siis Airoboti niiskustagastusega seade ei lase üleliigsel niiskusel ruumidesse siseneda. Talvel seevastu võib kuiv välisõhk ja kütteperioodi algus tubade õhu liiga kuivaks muuta ja Airoboti niiskustagastus aitab hoida siseruumide niiskustaset mugavana. Kui tavalise soojusvaheti puhul viiakse kogu tekkinud niiskus kohe välja, siis niiskustagastuse puhul tagastatakse see osaliselt ruumidesse tagasi. Eriti sobilik on see külmas Eesti kliimas, kus kütteperioodil langeb siseruumi niiskus ebamugavalt madalaks.

SOOJUSTAGASTUS
Airobot seadmed on varustatud vastuvoolu plaatsoojusvahetitega. Nende eelisteks on: – Kõrge soojustagastuse efektiivsus, mistõttu puudub eraldi järelkütte vajadus. – Töökindlus. Plaatsoojusvahetil puuduvad liikuvad osad, ei tarbi elektrit ning ei kulu. Hoolduse osas tuleb neid iga paari aasta tagant korra ainult puhta veega loputada. – Plaatsoojusvahetites ei toimu väljatõmmatava ja sissepuhutava õhu segunemist, mistõttu on takistatud viiruste ja bakterite edasikandumine tubade vahel ja lisaks ei tule tekkivad ebameeldivad lõhnad siseruumi tagasi. Standardis on Airobot seadmed varustatud soojusvahetiga, mis muudab süsteemi soojustagastusega ventilatsiooniks (HRV).
NIISKUSTAGASTUS
Lisana (ERV mudel) on võimalik valida tavalise soojusvaheti asemel niiskustagastusega (Entalpia) soojusvaheti, mis muudab süsteemi energiatagastusega ventilatsiooniks. Niiskustagastusega soojusvaheti tagastab nii soojust (efektiivsus kuni 90%) kui ka õhuniiskust (efektiivsus kuni 80%). Niiskustagastusega soojusvaheti on sarnane tavalise soojusvahetiga, kuid plaatides on kasutatud spetsiaalset innovaatilist polümeeri membraani tehnoloogiat. See võimaldab õhuniiskusel kanduda väljatõmmatavast õhust uuesti sissepuhkeõhku. Materjal on antibakteriaalne, mis ei lase mikroobidel plaadile tekkida.
SOOVID MUUTA OMA KODU PAREMAKS? ALUSTAME!
Aitame sul muuta oma kodu hubasemaks ning säästa läbi parimate energialahenduste.